تبلیغات در اینترنتclose
سئو کلاه سیاه چیست ؟ اقدامات لازم برای مقابله و پیاده سازی >

درحال بارگذاری ....
پنل کاربری
نام کاربري :

پسورد :

عضويت | فراموشي رمز عبور
ارسال پاسخ جدید
alimahammadian72
آفلاین

ارسال‌ها :5
عضويت: 16 /2 /1397
سئو کلاه سیاه چیست ؟ اقدامات لازم برای مقابله و پیاده سازی

سئو کلاه سیاه چیست
سئوی کلاه سیاه (black hat SEO) به مجموعه ای از روش ها اشاره می کند. که با انجام آن روش ها از طریق نقض قوانین موتورهای جست و جو سعی در بهبود رنک سایت و یا صفحات خود را دارند. کلمه کلاه سیاه در فیلم های وسترن برای تشخیص بچه های بد از بچه های خوب که کلاه سفید می پوشند را نشان می دهد. که امروزه برای هکر های کامپیوتر نیز استفاده می شود. سئو کلاه سیاه از جمله روش های زود بازده در کارهای سئو هستند که زود به نتیجه می رسند اما همراه ریسک هایی را به دنبال دارد و ممکن است سایت شما را دچار پنالتی های های موتورهای جستجو نمایند. این مجموعه روش ها برای کسانی مناسب است که تصمیم حضور کوتاه مدتی را در وب داشته و تصمیم دارند از روش های زود بازده استفاده کنند تا سریع نتیجه بگیرند. در روش های سئو سایت کلاه سیاه در حالت کلی سایت خیلی سریع به صفحات نخستین نتایج گوگل می رسند و اما ممکن است ولی هر لحظه امکان دارد که سایت آنها دچار پنالتی شده و برطرف کردن مجازات و پنالتی ممکن است علاوه بر صرف هزینه های بسیار زیاد و نیازمند به وقت طولانی نیز است.

روش های سئو کلاه سیاه
محتوای مخفی
معمولا یکی از روش هایی که در روش های سئو کلاه سیاه مورد استفاده قرار می گیرند قرار دادن مجموعه ای از مطالب و کلمات کلیدی به صورت پنهان از دید کاربران در صفحه است. این مطالب را موتورهای جست و ج. می توانند ببینند ولی کاربران سایت ان ها را نمی توانند ببینند. از اینرو با پیشرفت الگوریتم های موتور های جست و جو علاوه بر دیدن این مطالب می توانند تشخیص دهند که متن مخفی شده است یا خیر و اگر متن مخفی در سایت باشد آن را جزو سئوی کلاه سیاه میدانند اگر چه قبلا سئوی کلاه سفید از این روش استفاده می کردند ولی امروزه توصیه نمی شود.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
بسیاری از سئوکاران برای استفاده از کلمات کلیدی در صفحات سایت خود ان کلمات را به تعداد زیاد در تگ های متا و محتوای متن خوب به منظور تاکید بیشتر استفاده میکنند از اینرو ممکن است سایت آنها دچار tf / idf شده و به نتیجه ای برعکی دست یابند

استفاده بیش از حد از یک کلمه کلیدی برای لینک دهی
یکی از متداول ترین روش هایی که موتورهای جستجو از محتوای یک صفحه سر در می آورند و اطلاعاتی کسب می کنند که آن صفحه در مورد چه چیزی صحبت می کند استفاده از لینک های ورودی به سایت می باشددر این روش از سایر سایت ها به صفحه سایت شما با یک لینک که حاوی متن است ارجاع داده شده است. از روش هایی که سئو کاران کلاه سیاه از آن برای بهبود رنک کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل استفاده می نمایند این روش است که با استفاده از آن کلمه کلیدی مورد نظرمجموعه ای از لینک ها را از سایر سایت ها دریافت می نمایند. اگر تعداد این لینک ها بیش از حد باشد و همچنین لینک ها و صفحات هدف شما از کیفیت لازم برخوردار نباشدو در زمان نامناسب استفاده شود موتور های جست و جو لینک هایی که به سایت شما اشاره می کند را به صورت غیر طبیعی دانسته و ممکن است سایت را دچار پنالتی کند این روش یکی از محبوب ترین روش های سئوی کلاه سیاه است ولی خطرات بسیاری را نیز با خود با همراه دارد.

استفاده از نرم افزارهای بک لینک سازی

از روش های کلاه سیاه استفاده از یک سری از نرم افزارهای ساخت بک لینک می باشد که باعث می شود تعداد لینک های ورودی به سایت شما افزایش یابد و از این روش سایت بتواند رتبه بگیرد . حتی تعداد لینک های ورودی که در یک روز برای سایت شما ساخته می شود می بایست طبیعی به نظر برسد واستفاده بیش از حد آن سایت شما را دچار پنالتی خواهد کرد.

خرید بک لینک

یکی از روش هایی که سئوکاران کلاه سیاه ویا صاحبان وب سایت استفاده می کنند به منظور زودتر نتیجه گرفتن اقدام به خرید لینک میکنند که این خود خطرناکترین روش است. این گونه افارد فکر میکنند که با خرید لینک می توانند رتبه خود را در کلمه مورد نظر بهبود دهند و ثابت بمانند و هزینه ها ی گزافی را برای نوشتن و تولید محتوا پرداخت نکنند که این خود بدترین اشتباه ممکن است زیرا خرید لینک جزو روش های کلاه سیاه محسوب شده و گوگل به شدت با سایت هایی که به نقض قوانین موتورهای جست و جو میپردازند برخورد خواهد کرد

کامنت اسپم
با استفاده از نرم افزار و به منظور تولید لینک بیشتر در سایت های دیگر اقدام به نوشتن کامنت های اسپم می کنند و اغلب این لینک های به دست امده nofollow است. علاوه بر نداشتن تاثیر چندانی روی سئوی سایت شما بلکه ممکن است که دچار جریمه نیز بشوید.

Doorway page
در این روش که معمولا برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه شده است . به طریق ساخت لینک های نامربوط برای این صفحه سعی می کنند که برای این صفحه بازدید کسب کنند. برای مثال از لینک هایی استفاده می شود که کاربر به آن نیاز داشته و میخواهد کمی اطلاعات در مورد ان موضوع کسب کند مثلا کلمه سئوی سایت ولی با کلیک بر روی آن به صفحه ای هدایت می شود که هی ارتباطی به آن ندارد.

کپی محتوا
کسی نیست که امروزه سئو کار کند ولی از ارزش محتوا خبری نداشته باشد . موتورهای جست وجو دنبال پیداکردن محتوای خوب هستند و به آنها ارزش بیشتری می دهند ولی تولید محتوا هزینه خواهد داشت و یکسری از افراد بدون ذکر منبه در مطلب خود سعی در کپی کردن مطالب از سایت های دیگر می کنند ولی گوگل به عنوان یکی از محبوب ترین موتورهای جست و جو در ایران همواره با این روش برخورد شدیدی کرده و همواره از آن به عنوان تکنیک های کلاه سیاه یاد می کند.
علاوه بر این هنگام طراحی سایت باید اصول سئو را نیز رعایت کنید.
یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 - 13:41

برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.